Tuhaf ziyaretler başladı!


Yargıtay üyeleri Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na gelerek destek ziyaretinde bulundu. CHP'li vekillerden oluşan bir heyet de Erzurum'a giderek İlhan Cihaner'i cezaevinde ziyaret etti.Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna (HSYK), öğle saatlerinden itibaren Yargıtay ve Danıştayın bazı üyeleri ile Danıştay Başsavcısı Yılmaz Çimen, destek ziyaretinde bulundu.

HSYK'ya gruplar halinde gelen yüksek yargı organları üyelerinin, kurul üyelerine desteklerini ilettikleri belirtildi.
Danıştay Başsavcısı Yılmaz Çimen, HSYK'dan ayrılırken ''çok özel ve çok anlamlı'' bir ziyarette bulunduklarını belirterek, ''Her şey ortada. Sizin gördüğünüzü biz de görüyoruz. Çok çok anlamlı bir ziyaret yaptık'' dedi.

Yüksek yargı organı üyelerinin HSYK'yı ziyaretleri gruplar halinde sürüyor.

CHP HEYETİ CEZAEVİNDE
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) heyeti de, Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'i cezaevinde ziyaret etti.

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir ve Erzincan Milletvekili Erol Tınastepe, Ergenekon soruşturması kapsamında dün Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'i ziyaret etmek için Erzurum'a geldi. Milletvekilleri, Adalet Bakanlığı'ndan aldıkları izinle saat 13.30 sıralarında Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'in tutuklu bulunduğu Erzurum E Tipi Cezaevi'ne geldi. Askeri personel tarafından içeri alınan milletvekilleri, sanık avukatlarıyla birlikte cezaevine girdi.

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, Erzincan'a geçerek bureada da şimdilik açıklayamayacağı görüşmelerde bulunacaklarını söyledi.

Başsavcı Cihaner'i ziyaret etmek isteyen avukatlardan ikisi içeriye alınmadı
Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'i tutuklu bulunduğu Erzurum H Tipi Cezaevi'nde ziyarete gelen avukatların bazıları içeriye alınmadı. İçeriye Cihaner'in avukatları Turgut Kazan, Aslı Kazan ve Baki Uzun girerken, İstanbul Barosu'na kayıtlı Taner Oğuz Giray ve Sedat Küçükyılmaz kapıda bekletildi.

Cihaner'in vekili olmadığını ve ziyarete geldiğini söyleyen Avukat Taner Oğuz Giray, genel arama olduğunu, bu nedenle hep birlikte içeri alınmadıklarını belirtti. Giray, zoraki izin alabildiklerini, diğer avukatlar çıktıktan sonra kendilerinin de içeriye gireceğini ifade etti. Cezaevine giren avukatlar ile cezaevi personeli arasında tartışma yaşandığı öğrenildi.


kaynak;habervaktim