Tanzanya Cumhurbaşkanı Jakaya Kikwete'nin Türkiye ziyaretinde iki ülke arasında Vizelerin Karşılıklı olarak kaldırılmasına dair anlaşmayı imzaladı.

Tanzanya Cumhurbaşkanı Jakaya Mrisho Kikwete'nin Türkiye ziyaretinde "Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport Hamilleri İçin Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma"nın dün imzalandığı bildirildi.
Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Türkiye ile Tanzanya arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde diplomatik, hususi ve hizmet pasaport hamili Türk ve Tanzanya vatandaşlarının, altı ay içinde 90 günü aşmayan seyahatleri için karşılıklı olarak vizeden muaf kılındıkları belirtildi.
Açıklamada, anlaşmanın onay işlemlerinin tamamlanmasının ardından yürürlüğe gireceği vurgulandı.
Böylelikle Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülke sayısı 59'a yükseldi..

Türkiye'ye vize uygulamayan ülke ve özel idare bölgeleri şöyle:
“Antigua-Barbuda, Arjantin, Arnavutluk, Bahamalar, Barbados, Belize, Bolivya, Bosna-Hersek, Brezilya, Ekvador, El Salvador, Fas, Fiji, Filipinler, Guatemala, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Honduras, Hong Kong, İran, Jamaika, Japonya, Karadağ, Kazakistan, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kolombiya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Kosova, Kosta Rika, Libya, Lübnan, Makau Özel İdare Bölgesi, Makedonya, Maldivler, Malezya, Mauritus, Nikaragua, Pakistan, Palau Cumhuriyeti, Paraguay, St. Vincent-Grenadines, Singapur, Solomon Adaları, Sri Lanka, Suriye, Svaziland, Şili, Tanzanya, Tayland, Trinidad-Tobago, Tunus, Tuvalu, Uruguay, Ürdün, Venezuela ve Katar”

kaynak=haber7.com