Yeni bir yağışlı hava geliyor


Meteoroloji, Türkiye'nin pazar günü yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğini açıkladı.Açıklamada, hava sıcaklığının kuvvetli lodosla birlikte yarın tüm yurtta 5 ila 7 derece daha artarak mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde devam eden yağışların yarın yurdu terk etmesinin beklendiği belirtildi. Cumartesi, Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Zonguldak, Kastamonu ve Karabük) ile akşam saatlerinde güney Ege'de (İzmir, Aydın,Muğla ve Denizli) sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yağış bekleniyor.

Rüzgar yarın Marmara, Ege ve batı Akdeniz'de güneybatı yönlerden saatte 40-50 kilometre hızla kuvvetli olarak esecek. Orta Karadeniz, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu ile Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Yağışlar güney Ege (İzmir, Muğla, Aydın, Denizli), Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur), Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Kastamonu, Çorum, Amasya ve Tokat) ile Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinde kuvvetli olacak.

Cumartesi, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de beklenen kuvvetli lodos ile Pazar günü Güney Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinde beklenen kuvvetli yağışların oluşturacağı olumsuz şartlara (Soba ve baca gazı zehirlenmeleri, çatı uçması, sel, taşkın, su baskını, yıldırım düşmesi gibi) vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları gerektiği kaydedildi.

(CİHAN)

kynak;habervaktim