Erdoğan sanatçılara sesleniyor-CANLI


Başbakan, demokratik açılımla ilgili bugün sanatçılarla buluştu. İbrahim Tatlıses'ten Demet Akalın'a, Ajda Pekkan'dan Orhan Gencebay'a kadar 60'a yakın sanatçının katılacağı kahvaltılıda, açılım konuşuyorErdoğan'ın sözleri şöyle:

"Sizin şarkılarınız Yüreklere selenecek özelliğe sahip. Her ülkenin gönül teli aynı besteyi söylüyor. Yemen Türküsü gibi Sarı Gelin türküsü gibi türküler çok geniş bir cografyayı birleştirmeye yetiyor. Bazı kesimler kendilerine birbirlerine karşı davranabilirler. Ama kisme sizin şarkılarınız herkesi birleştirmeye yeter. Ben Neşat Ertaş'ın Şivan Perver'i anladığını biliyorum. Bütün sanatçıların gönüllerde taht kurduğunu biliyorum. Bir annenin acısını en iyi siz anlarsınız."


"Bütün sanatçıların gönüllerde taht kurduğunu biliyorum. Bir annenin acısını en iyi siz anlarsınız. Orhan Gencebay'ı Ferdi Tayfur'un MFÖ'nün dizeleri Sertap Erener'in, Uğur Işılak'ın Arif Sağ'ın sözleri yürekten böyle güzel sanatçıları, insanın insana fakrlı gözle bakamsı mümkün mü? İnsanları kategorize etmek mümkün mü? Doğuştan en insanı hakları yasaklamak kısmak şarkıları yasaklamak. Sanatçıları şarkılarından dolayı mahkum etmek insanlığa sığar mı? saygı ve sevginin hakim olduğu dünyayı inşaa etmek mümkün. Biz yola çıkarken şahsi beklentilerle çıkmadık."

"Milli Birliğimizi daha da geliştirmek için yola çıktık. 72,5 milyon vatandaşın her birinni kendini birinci sınıf vatandaş hissetmesini arzuluyoruz. Ülkeyi ve milleti terör belasından kurtarmak istiyoruz."

DEVAMI GELİYOR

kaynak;habervaktim