Bozdağ'dan, Gerçeker'e tepki


Vakit'e konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'e sert tepki gösterdi. Bozdağ, ihsas-ı reyin bir yargı organının önüne gelecek bir dava ile ilgili kanaat açıklaması olduğunu belirterek, “Adalet Bakanı ihsas-ı reyde bulanamaz.HASAN TOSUN'UN HABERİ...

Çünkü önüne gelecek dava da yoktur. Bir dava ile ilgili karar verici pozisyonda da değildir. Adalet Bakanı'nın beyanları, ihsas-ı rey olmaz. Ancak Yargıtay Başkanı'nın beyanları ihsas-ı rey olur. Karar verme merciinde olanlar, ihsas-ı reyde bulunabilir. Çünkü temyiz makamı olarak önüne gelecek davalar bulunmaktadır” dedi.

“YARGITAY BAŞKANI DOĞRU YORUMLASIN”
Bozdağ, “İhsas-ı reyi kimseden öğrenecek değiliz. Yasaları açıp baksınlar, doğru dürüst okusunlar” diyen Gerçeker'e sert tepki gösterdi. Bozdağ, şunları söyledi: “Esas kanunları açıp doğru okuması gereken, Yargıtay Başkanı'nın kendisidir. Anlaşılan doğru okumak yetmiyor, doğru anlamak ve doğru yorumlamak da gerekiyor. Sayın Başkan ya kanunları okumuyor, ya da okuyor da doğru anlamak istemiyor.

VAKİT


kaynak;habervaktim