Kimler gözaltında?


"Balyoz Darbe Planı" ile ilgili gözaltı dalgası Türkiye gündemine bomba gibi düştü. İstanbul, Ankara ve İzmir merkezli operasyonlarda 17'den fazla noktaya baskın düzenlendi. 'Balyoz' darbe planı ile bağlantısı olduğu gerekçesi ile şu ana kadar gözaltına alınanlar şöyle:Aralarında Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İbrahim Fırtına ve eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özden Örnek'in de bulundu 14 muvazzaf ve emekli subayın gözaltına alındığı belirtiliyor.

Bugün başlayan Balyoz operasyonu kapsamında bir çok noktada arama yapan güvenlik güçlerinin emekli Orgeneraller İbrahim Fırtına ve Özden Örnek'le birlikte, aralarında 1. Ordu Eski Komutanı Emekli Orgeneral Ergin Saygun, Emekli Korgeneral Engin Alan ve Emekli Korgeneral Ayhan Poyraz'ın da bulunduğu 14 kişiyi gözaltına aldığı belirtiliyor.Bu subayların bir kısmının ise muvazzaf olduğu ifade ediliyor.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kafes eylem planına yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Aralarında eski bir deniz kurmay albayın da bulunduğu iddia edilen zanlıların, uçakla İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.

İŞTE GÖZALTINA ALINANLAR
Eski 1.Ordu Komutanı Orgeneral Ergin Saygun
Eski Hava Kuvvetleri Komutanı İbrahim Fırtına
Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek
Emekli Orgeneral Engin Alan
Emekli Orgeneral Ayhan Taş
Emekli Korgeneral Ayhan Poyraz
Emekli Tümamiral Özer Karabulut
Emekli Deniz Kurmay Albay Ümit Özcan
Emekli Albay Emin Küçükkılıç

EVİNDE ARAMA YAPILAN İSİMLER
Emekli Orgeneral Çetin Doğan ve Emekli Tuğgeneral Süha Tanyeli'nin evinde arama yapılıyor

1 GÖZALTI DA İZMİR'DEN
İZMİR'DE deniz kurmay albay Ümit Özcan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın isteği üzerine İzmir polisi tarafından gözaltına alındı.

GELİŞMELER İZLENİYORkaynak;habervaktim