Turgut Kazan fena yakalandı!


Şemdinli mağduru savcı Ferhat Sarıkaya'nın ABD'de yaşadığını iddia etmesine rağmen, Sarıkaya'nın pasaportunun bile olmadığı bilgisi ile yalanı ortaya çıkan avukat Turgut Kazan'ın kendi ailesindekiABD'li, şoka yol açtı!HAKAN GÜNDÜZ'ÜN HABERİ...

Ergenekon kapsamında tutuklanan Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'in avukatlığını yapan Turgut Kazan, Ferhat Sarıkaya'nın ABD'de yaşadığını iddia ederek gündeme gelmişti. Şemdinli iddianamesine, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Yaşar Büyükanıt'a ilişkin bazı bilgiler ekleyince, HSYK tarafından görevden alınan savcı Ferhat Sarıkaya'nın ABD'de Utah'da yaşadığını ve burada yaşamasını kimin sağladığını bir röportajında soran Turgut Kazan'ın yalanı, Ferhat Sarıkaya'nın "yurtdışına hiç çıkmadığı ve pasaportunun bile bulunmadığı"nın ortaya çıkması ile tescillenmişti. Sarıkaya'yı ABD ile ilişkili gösterme gayretine giren Turgut Kazan'ın ailesinde ABD bağlantıları tespit edildi.

KIZI ABD'Lİ İLE EVLİ ÇIKTI
Turgut Kazan'ın kızı Aslı Kazan'ın eşinin ABD'li olduğu tespit edildi. Kazan'ın damadı Garret Gilmore, Bilgi Üniversitesi'nde ingilizce okutman olarak görev yapıyor. Aslı-Garret çiftinin Pera adını verdikleri bir de çocukları bulunuyor. Alaska Üniversitesi mezunu olan Damat Garret'ın akrabaları Boston Eyaleti'nde yaşıyor. Damat, Bilgi Üniversitesi'nde gayet aktif bir isim. ABD Başkanı Obama'nın Türkiye ziyareti sırasında Bilgi Üniversitesi'nde düzenlenen konferansın organizatörleri arasında olan Garret, aynı zamanda üniversitenin yelken kulübünün ve Çağdaş Hukuk Kulübü'nün de üyesi. Aslı-Garrett çifti Turgut Kazan'ın da sık sık kullandığı Bodrum Yalıkavak'taki hukukçuların tatil sitesi Alta'ya da gidiyor.

SARIKAYA'NIN ABD'DE OLDUĞUNU İDDİA ETMİŞTİ

Turgut Kazan 19 Nisan 2009 günü Vatan gazetesine verdiği röportajda, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi davasının Ergenekon'un provası olup olmadığına ilişkin bir soru üzerine, "Soruyorum: O savcı nerede? Gören var mı? Kasabasına ya da mahallesinde gören varsa bana ulaşsın. Görevden atıldı ama o savcı nerede?" Muhabirin, "Nerede olduğunu bilip bilmediği” sorusu üzerine, Turgut Kazan şöyle devam ediyor: “ABD'de... Utah'ta. 46 yıllık avukatım; Utah'a gitsem param ancak 1 hafta 10 gün yeter." Kazan'ın, “param 1 hafta yeter” dediği ABD'de yaşamakla suçladığı Ferhat Sarıkaya'nın, meslekten ihraç edilmesine rağmen “ben devletimi dava etmem” diyerek AİHM'de dava bile açmaması dikkat çekerken, ulusalcı Kazan'ın ABD'li damadı şaşkınlığa sebeb oldu. Kendisi ile görüşmek istediğimiz Turgut Kazan, sorularımızı cevaplamaktan kaçındı.

‘EK TEDBİR' POLİSİN GÜCÜNÜ ZAYIFLATIYOR
Vatandaşın can ve mal güvenliğini, toplumun huzurunu korumakla görevli olan polis memurlarının spor etkinlikleri, konser, toplantı, gösteri, yürüyüş gibi sosyal ve siyasi etkinliklerde görev almalarının önemli oranda iş gücü kaybına neden olduğu belirlendi. Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bir araştırmada, polisin ek tedbir görevi nedeniyle geçen yıl yaklaşık yüzde 20 oranında iş gücü kaybı yaşadığı belirlendi. Ankara Emniyet Müdürlüğü bünyesinde çalışan 12 bin 919 polis memuru, geçen yıl toplam 12 bin 46 etkinlikte ek tedbir görevi yaptı. Bu görevlerin bin 695'i konser, sınav, kutlamalar, resmi heyetlerin etkinliklerinden oluştu. Polisin ek tedbir uyguladığı görevlerin 8 bin 218'i ise spor müsabakaları ve salon turnuvalarından oluştu. Ankara polisi ayrıca geçen yıl 2 bin 493 toplantı, gösteri, yürüyüş ve basın açıklamalarında güvenlik önlemi aldı. Başkentte geçen yıl ek tedbirlerde görev yapan polis sayısı bir milyon 62 bin 34 olarak belirlendi. Polisin geçen yıl boyunca etkinliklerdeki görev süresi de toplam 7 milyon 429 milyon 274 saat olarak kayıtlara geçti.

VAKİT


kaynak;habervaktim