Örnek'in avukatından açıklama


''Balyoz Planı'' iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, gözaltına alınan eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek'in avukatı Dinçer Eskiyerli, müvekkilinin yarın adliyeye sevk edilmesini beklediklerini söyledi.Eskiyerli, İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesindeki yerleşkesinde gazetecilerin, ''Örnek'in ne zaman adliyeye sevk edileceğini'' sormaları üzerine, ''Adliyede ifadeler alındığı için çok büyük bir trafik var. Tahmin ediyorum yarın adliyeye ifadeye çıkacağız'' dedi.

Avukat Eskiyerli, ''Emekli Oramiral Örnek'in moralinin nasıl olduğu'' sorusunu da ''Gayet iyi'' şeklinde yanıtladı.

Müvekkiliyle emniyette görüştüklerini ifade eden Eskiyerli, Örnek'le sohbet ettiklerini ve birçok şeyi konuştuklarını dile getirdi.

Gazetecilerin, ''Özden Örnek'in emniyette nasıl bir ortamda kaldığını'' sormaları üzerine avukat Eskiyerli, ''Ortam gayet medeni, arkadaşlar çok iyi davranıyor. Bir odada tutuluyor'' yanıtını verdi.

Avukat Eskiyerli, bir gazetecinin, ''Bu şekilde bir gözaltının yasal olup olmadığını'' sorması üzerine de bunun yasal olup olmadığı konusunda bir şey söyleyemeyeceğini belirterek, bir soruşturma yapıldığını ve savcının böyle bir talepte bulunduğunu kaydetti.

''Bu bakımdan normal adli prosedür uygulanıyor'' diyen Eskiyerli, emniyette sorgulamanın söz konusu olmadığını dile getirdi.

Eskiyerli, eşya getirdikleri müvekkilinin psikolojisinin çok iyi olduğunu söyledi.

(AA)


kaynak;habervaktim