Antalya'da yakalanan 'Yarasa' tutuklandı


Hollanda'da hapiste yatarken, çocuğunu görmek için özel izinle dışarı çıkıp Türkiye'ye kaçan 'Yarasa' lakaplı Şaban Baran (28), Antalya'da çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranırken, Antalya'da lüks bir dairede eşi ve kızıyla birlikte yakalanan 'Yarasa' lakaplı Şaban Baran, 'nitelikli yağma, cebir ve şiddet kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve suçtan elde edilen gelirleri aklama' suçlamalarıyla tutuklandı.

Baran'ın, daha önce suç ortağı olduğu iddia edilen B.I.'yı darp ettiği ve alıkoyduğu öğrenildi. Baran'a yardım ettiği öne sürülen B.K. da aynı suçlamalarla tutuklandı.

Şaban Baran, Hollanda'da yattığı hapishaneden çocuğu görme bahanesiyle dışarıya çıkmış ve Türkiye'ye firar etmişti. Antalya geldiği tespit edilen Baran, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından Konyaaltı Caddesi'nde lüks bir dairede yakalanmıştı.

Baran, Hollanda'da uyuşturucu ve insan ticareti yapmak, kara para aklamak ve işkence yaparak zorla fuhuş yaptırdığı gerekçesiyle 7,5 yıl cezaya çaptırılmıştı. Baran'a, sadece geceleri dışarı çıkması nedeniyle 'Yarasa' lakabı takıldığı öğrenildi.
(CİHAN)


kaynak;habervaktim