Rizeli müteahhidin yaptığı apartmana girmek için 164 basamaklı, 8 kat merdiveni çıkmak gerekiyor. Ancak çile bununla da bitmiyor. Çünkü 8 katlı binada da asansör yok.


Rize’nin Piriçelebi Mahallesi’nde inşa edilen 8 katlı ve 50 daireli apartmanın giriş kapısının bulunduğu tarafta yer alan arsaların sahipleri ile firma arasında anlaşmazlık çıktı.

Anlaşmazlık tüm çabalara rağmen giderilemeyince Rizeli müteahhit benzeri pek görülmeyen bir uygulamaya gitti. Yakup Güngör, binanın arka cephesine 8 katlı ve 164 basamaklı bir merdiven inşa etti.

Apartmana taşınanlar da ister istemez bu sıkıntıyı çekmeye mahkum oldu. Binanın kaya zemin üzerine oturtulduğunu ve çok
sağlam
olduğunu öne süren müteahhit Güngör, eşi benzeri görülmemiş yapısıyla ilgili şunları söyledi:

“Binanın asıl yolu arazi anlaşmazlığı nedeniyle yapılamadı. Bunun üzerine çare olarak arka bölüme 8 katlı bir merdiven inşa ettik.
Bina sakinleri şimdilik bu merdiveni kullanarak binaya çıkıyor. İleride arazi sorununu aşarsak araç yolunu yapacağız. 8 katlı merdiven bölümüne bir asansör yapmak için de araştırmalara başladık.” Ancak bina tüm bu dezavantajlarına rağmen boş kalmadı. Bir kaç ay önce yapımı tamamlanan binada 50 dairenin 40’i kiralanarak ya da satın alınarak sakinlerini ağırlamaya başladı.


kaynak: ekolay.net