'Parola' skandalında FLAŞ gelişme


Bir gaüzetede yer alan "Parola: Adi, İşaret: Başbakan" haberi üzerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca başlatılan soruşturma kapsamında dün Balıkesir Erdek'te evi aranan astsubay tutuklandı...Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca başlatılan soruşturma kapsamında Erdek Deniz Üs Komutanlığı Mayın Filosu Komutanlığı'nda görevli Astsubay Üstçavuş Çağrı Güler'in dün evi aranmıştı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Güler'in, Başbakan Erdoğan'a hakaret edilen nöbet çizelgesini hazırladığını kabul edip suçunu itiraf ettiği ve tutuklandığı öğrenildi.

Dün polisin de eşlik ettiği aramada Üstçavuş Güler'in evinde bulunan bazı evrak ve CD'lere el konulduğu da gelen bilgiler arasında.

GÖLCÜK'TEN GİDİP ARADILAR
Soruşturma çerçevesinde Gölcük Donanma Komutanlığından gelen bazı görevlilerin, Erdek Deniz Üs Komutanlığı Mayın Filosu Komutanlığında görev yapan bir deniz astsubay üstçavuşun Atatürk Mahallesi Göktürk Caddesi'ndeki evinde arama ve inceleme yaptığı bildirilmişti.

Taraf, Balıkesir'deki Erdek Deniz Üs ve Garnizon Komutanlığı'nın Erdek Mayın Filo Komutanlığı'na bağlı birimlerin bugünkü parolasının 'Adi' işaretinin ise 'Başbakan' olduğuna ilişkin, Erdek Deniz Üs Komıtanı Deniz Kurmay Kd. Albay Bületn Keçeci'nin imzalamış olduğu parola çizelgesini yayınladı.kaynak;habervaktim