Türkiye artık TBMM'den yönetilecek


Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Ekonomi Yazarı Doç. Dr. İbrahim Öztürk, Bartın Aktif İşadamları Derneği (BAKİAD)'ın düzenlediği "Anadolu Şirketleri Yeni Dönemde Nasıl Ayakta Kalabilir, Büyüyebilir" konulu konferansa katıldı.Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Öztürk, bundan sonra Türkiye'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden yönetileceğini vurguladı. Öztürk, milletin öğretilmiş çaresizliklerle baş başa bırakıldığını dile getirdi. Doğduğu şehirde meraksızlık içinde ölen bir insan tipinin karşısında olduğunu anlatan Öztürk, "Unut, tarihini unut, senden bir numara olmaz. Yunandan kork, Suriye'den kork, hatta kendinden kork, Aleviden, gölgenden, anandan, dindardan, Kürt'ten kork. Bir milleti bir avuç adam tehdit olarak ilan etmiş. Ama Türkiye ilk defa tarihinde Atatürk'ün kurduğu TBMM'den yönetecek, buna çok sevinmeliyiz. Kim yönetirse yönetsin, ortak payda bellidir." dedi.

Halk Eğitim Merkezi'ndeki konferansta işadamlarına hitap eden Doç. Dr. İbrahim Öztürk, "Krizler gelir, krizler geçer. Kutsal kitabımız ayette üst üste vurgu yapıyor, "Zorlukta kolaylık vardır. Muhakkak ki zorlukta bir kolaylık vardır." diye. Bu zorluktan yeni destanlar çıkacak. Krizde hırpalansa da sonrasında Türkiye şaha kalkacak. Anadolu insanı büyük bir hizmet seferine çıkmış durumda. İşadamları için krizsiz bir dünya yoktur. Krizler davet edilmez, geldiğinde sabredilir, ders çıkartılır." diye konuştu.

Müşteriyi memnun etmeyip, müşterinin kapısında yatmayıp, müşterinin yolunu dükkanından geçirmeden kar elde etmenin mümkün olmayacağını anlatan Doç. Dr. İbrahim Öztürk, yeni dönemin kahramanlarının işadamlarından oluşacağını, şehrin ekmeğini sağlayan işadamlarının çocuklara, nesillere tanıtılması gerektiğini, asla işadamının ayağını kaydıracak hareketlerde bulunulmaması gerektiğini söyledi. İşadamlarının mutlaka dünyaya açılmalarını tavsiye eden Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İstanbul'a gitmeyi bile hacca gitmiş gibi sevinen insanımız var. 5 kere Kayseri, Gaziantep ve Konya'ya gideceksin ki o şehrinizdeki valinin ve belediye başkanının mesajlarını anlayabilesin. Kolektif girişimi öğrenmek lazım. Dışa açılmada merak, bilgi, cesaret, örgütlülük ve lojistiğe ihtiyaç var. Türkiye'nin en zayıf halkası girişimsizlik. Türkiye'miz inşallah aldı başını gidiyor. Her geçen gün ülkeler vizeyi kaldırıyor."

Konferans sonunda Doç. Dr. Öztürk'e, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan ve BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt günün anısına plaket verdi. Konferansa Bartın Valisi İsa Küçük, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Emniyet Müdürü Burhan Gümüş, Defterdar Saim Çırıka, Bartın TSO Başkanı İsmail Toksöz, BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, işadamları, sanayiciler, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ile daire amirleri katıldı.
(CİHAN)kaynak;habervaktim