AK Parti, kısa film yarışması düzenliyor


AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı, 'Büyüyen ve Gelişen Türkiye' konulu kısa film yarışması düzenliyor. Yarışmaya 2002 yılı sonrasında Türkiye'de birçok alandaki ilerlemeleri anlatan kısa filmler katılabilecek. Yarışmanın jürisinde ünlü yönetmen Osman Sınav, ünlü sinema sanatçıları Hülya Avşar ve Ali Sürmeli de yer alıyor.AK Parti Tanıtım Medya Başkanlığı tarafından düzenlenen kısa film yarışmasında AK Parti'nin iktidarı döneminde yaptığı icraatları anlatılacak ve filmin süresi 10 dakikayı geçmeyecek. Bu yıl ilki düzenlenen kısa film yarışması, yapımcıları ve sinema severleri bir araya getirerek; gelişen ve büyüyen Türkiye'yi gözler önüne sermeyi amaçlıyor.

Filmin jürisinde ünlü sinema sanatçıları Hülya Avşar ve Ali Sürmeli, ünlü yönetmen Osman Sınav, belgesel yapımcısı Coşkun Aral, sinema eleştirmenleri Nedim Hazar, Ali Murat Güven, Alin Taşçıyan, akademisyen Prof. Dr. Naci Bostancı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Şahin yer alıyor. Yarışmada birinci olana 50 bin, ikinci olana 35 bin, üçüncü olana 25 bin ve mansiyon için 10 bin lira, üç filme de mansiyon ödülü verilecek. Birden fazla filmle herkesin katılabildiği yarışmaya 5 Mayıs 2010 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

Yarışmaya kabul edilen filmler AK Parti tarafından tanıtım ve propoganda amacıyla kullanıbilecek. Kısa filmlerde konu başlıkları eğitim, ulaşım, dış politika, ekonomi, Avrupa Birliği, sağlık, ekonomi, tarım, turizm, insan hakları ve demokrasi, kadın ve aile, sosyal yardım, özürlüler, adalet, çevre ve orman, enerji, TRT, toplu konut, köydes beldes, TİKA ve vakıflar konulu olacak.
(CİHAN)


kaynak;habervaktim