O Albay tutuklandı!


Mahkemeye sevk edilen 1'i emekli 10 askerden 2'si tutuklandı, 8 kişi serbest. Konya Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Özçoban'da tutuklananlar arasında...Balyoz soruşturması kapsamında gözaltına alınan Konya İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Özçoban ile Yarbay Yusuf Kelleli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Özçoban ve Kelelli'nin avukatları, karara itiraz edeceklerini açıkladı.

Balyoz soruşturması 2. dalga operasyonda gözaltına alınan ve aralarında Konya İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Özçoban'ın da bulunduğu biri emekli 10 asker, savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi, biri emekli 7'si muvazzaf 8 askeri, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. Mahkeme, Konya İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Özçoban ile Yarbay Yusuf Kelleli'nin tutuklanmasına karar verdi. Özçoban ve Kelleli'nin adliyeden çıkartılışı sırasında sivil kıyafetlli askerler, gazetecilere görüntü vermemek için adeta etten duvar oluşturdu. Tutuklu ve serbest bırakılan askerler, aynı minibüsle Merkez Komutanlığı'na götürüldü. Hüseyin Özçoban ile Yusuf Kelleli, buradaki işlemlerin ardından Hasdal Askeri Cezaevi'ne götürülecek.

Kurmay Albay Özçoban'ın avukatı Mahir Işıkay, müvekkilinin tutuklanmasını beklemediklerini ve karara itiraz edeceklerini söyledi. Işıkay, müvekkilinin de tutuksuz yargılanması gerektiğini savundu.

Kurmay Albay Hüseyin Özçoban cezaevine konuldu
Balyoz soruşturması kapsamında tutuklanan Konya İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Özçoban ile Yarbay Yusuf Kelleli Hasdal Askeri Cezaevi'ne konuldu.

Balyoz soruşturması 2'inci dalga operasyonda gözaltına alınan ve savcılık sorgularının ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklanan Kurmay Albay Hüseyin Özçoban ile Yarbay Yusuf Kelleli, önce Beşiktaş'taki Merkez Komutanlığı'na götürüldü. Özçoban ve Kelleli, Merkez Komutanlığı'ndaki işlemlerin ardından saat 03.00 sıralarında sivil plakalı askeri minibüsle Hasdal Askeri Cezaevi'ne konuldu.

(CİHAN)kaynak;habervaktim