Balyoz'da bir itiraz daha!


'Balyoz Güvenlik Harekat Planı' soruşturması kapsamında tutuklanan emekli Kurmay Albay Bülent Tunçay'ın avukatı, serbest bırakılması isteğiyle müvekkilinin tutukluluk haline itiraz etti.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan 35 kişiden ilk itiraz Emekli Kurmay Albay Bülent Tunçay'ın avukatından geldi. 26 Şubat'ta tutuklanan Bülent Tunçay'ın avukatı Ali Rıza Dizdar, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelerek tutuklama kararını veren mahkemeye itiraz dilekçesi sundu.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan dilekçede Tunçay'ın serbest bırakılması istendi. Dilekçede, suçlular bölümünde "Genelkurmay Başkanı'nın onayı Kara Kuvvetleri'nin emriyle yapılan seminer ve harp oyunlarına katılanlar" denilmesi dikkat çekti. Dilekçede tutuklamaya itiraz ettiğini belirten Dizdar, "Bu konuda sayfalarca yazı yazabilirim. Yürütme organı ile ilgili veya ile başlayan 8 yıllık bir iddia ile CD'ler üstelik bunlar biz savunmanlardan kaçırıldı. CD'ler TÜBİTAK'a göre 2002-2003'de kayıt edilmiş olabilirmiş. Ve bu CD'lerde imza edilen emare yok. Aylin'le 10 ay sonra telefonda yazısını okumanızı rica ediyorum hele bir cümle var ki. Hiçbirimiz hiçbir şey olmamış gibi devam edemeyiz. Çünkü yarın hepimizin başına gelebilir. Sorunumuz ne, neden bunları yaşıyoruz? Bunları öğrenmeye anlamaya çalışalım" dedi.

Dizdar, dilekçesiyle birlikte Ayşe Arman'ın 26 Şubat'ta yayınlanan "Aylin'le 10 ay sonra telefonda…" başlıklı yazısını da mahkemeye sundu.

(CİHAN)


kaynak;habervaktim