Hürriyet manşetten el koydu!


Ergenekon davası başta olmak üzere Türkiye'nin demokratikleşmesini sağlayacak davalara karşı aleyhte tutumuyla bilinen Hürriyet Gazetesi bu tutumundan kolay kolay vazgeçeceğe benzemiyor:Erzincan soruşturmasını yürüten Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'nda görevli özel yetkili savcıların HSYK'nın verdiği şok bir kararla özel yetkilerinin kaldırılmasıyla sarsılan Türkiye, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin'in verdiği talimatla 2. kez sarsıldı.

HSYK'nın Balyoz savcılarını da ablukaya aldığı iddiaları gerçek çıktı.

Başsavcı Engin'in Balyoz soruşturması sebebiyle Emniyet ve Merkez Komutanlığı'na gönderilen talimat gündeme bomba gibi düştü. Gizli ibareli talimatta Başsavcı Engin, özel yetkili savcıların yetkilerini adeta tırpanlıyor. Kendisinin ve vekillerinin imzası olmadan özel yetkili savcıların isteklerinin güvenlik güçleri tarafından dikkate alınmamasını istiyor.

HSYK kararının artçı sarsıntıları devam edreken Başsavcı Engin tarafından verilen şok talimat bugün yazılı ve görsel medyanın da birinci gündem maddesi oldu. Birçok gazete bu talimatı manşetten gördü. Bunlardan birisi de Hürriyet Gazetesi...Şok talimatı manşetine taşıyan gazete " BAŞSAVCI EL KOYDU" başlığını attı. Haberi ‘Balyoz Savcılarına ‘27 Şubat' Ayarı' şeklinde gören gazete savcıları bir suçlu ilan etmediği kaldı. Hürriyet'in dünkü manşeti de çok manidardı. Gazete dün ise Balyoz soruşturması kapsamnında gözaltına alınan kişiler hakkında tutuklama kararı veren hakimi hedef gösterdi.Hürriyet Gazetesi'nin Balyoz Darbe Planı soruşturmasını yürüten savcıları ve mahkeme heyetini hedef göstermesi kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Hatırlanacağı üzere Balyoz operasyonun hemen sonrasında Balyoz savcılarına ve mahkeme heyetine operasyon yapılacağı haberi gündeme gelmişti.kaynak;habervaktim