Önce yandı sonra soyuldu


İzmir'in tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda yaklaşık 1 hafta önce oyuncakçı deposunda çıkan, ardından da alt katlara sıçrayan yangında zarar gören işyerleri bu kez de hırsızlar tarafından soyuldu.Mutfak ve banyo malzemesi satan Ahmet Sarıköse'ye ait Kemaraltı 864 sokak numara 5'teki Aksan Ticaret isimli işyeri birer gün arayla iki kez soyuldu. Hırsızların, yanan işyerinden yaklaşık 15 bin lira değerindeki çeşme, batarya gibi malzemeleri yağmaladığı, 2 bin 400 liraya bir hurdacıya sattığı ortaya çıktı.

Çok miktarda malzemenin hurdacıya satıldığı ihbarını alan Huzur Timleri, satan kişilerin M.Y. (21), A.G.(16) olduğunu belirledi. Konuyla ilgili araştırma başlatan ekipler, hurdacıya satılan malzemelerin 26 Şubat'ta Kemaraltı 864 sokakta çıkan yangında zarar gören Ahmet Sarıköse'nin işyerinden çalındığını tespit etti.

Bir kısmı yanık olan malzemeler sahibine teslim edildi. Malzemeleri çalan M.Y. ve A.G. yakalanarak gözaltına alındı. Her iki şüphelinin de poliste kaydının bulunduğu, olayla ilgili bir kişinin daha arandığı öğrenildi.

(CİHAN)


kaynak;habervaktim