Diyanet Muş'a 5 bin kişilik cami yaptıracak


Diyanet İşleri Başkanlığı, Muş Alparslan Üniversitesi'nin kampüs alanına 5 bin kişilik cami yaptıracak. Cami, Muş'un en büyük camisi özelliğini taşıyacak.Diyanet'ten gelen teknik ekip, yer tespiti çalışmasına başladı. Muş Müftüsü Dursun Ali Şeker ile Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat İnanç'ı makamında ziyaret eden heyet, 2 kattan oluşacak caminin bölgede örnek teşkil edeceğini söyledi.

Yapılacak caminin üniversite mensuplarının yanı sıra, kayak merkezi, çevre yerleşim birimleri ve Muş merkeze de hitap edeceğini belirten Rektör İnanç, "Üniversitenin 20 yıllık gelişim planını hazırlarken Muş'un geleceğini hazırlıyormuş gibi adım atıyoruz. Bu açıdan gerek başta öğrencilerimizin ve personellerimizin ailesinin ile civardaki insanımızın ibadet ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kampüs alanında daha büyük bir camii ön gördük. Örnek bir mimari planlıyoruz. Camimizin her şeyini Diyanet İşleri Başkanlığı yapacak." dedi.

Müftü Dursun Ali Şeker de bu büyüklükte bir caminin Muş'ta büyük ihtiyaç olduğunu kaydetti. Şeker, Diyanet'in Yüksek Tahsil Öğrenci Yurdu yapımını da üstlendiğini sözlerine ekledi.CİHAN


haber7