Nevruz genelgeye uygun kutlanacak


Batman Valisi Ahmet Turhan, Nevruz Bayramı'nda her türlü şenliğe izin vereceklerini, ama şenlikler öncesinde lastik kirliliğini önlemek için bazı önlemler aldıklarını belirterek, genelgeleri uygulayacaklarını açıkladı.Batman Valisi Ahmet Turhan, Nevruz'un amacına yönelik kutlanması için genelgeleri uygulayacaklarını söyledi.

Turhan gazetecilere yaptığı açıklamada, Nevruz Bayramı'nda her türlü şenliğe izin vereceklerini, ama şenlikler öncesinde lastik kirliliğini önlemek için bazı önlemler aldıklarını belirtti.

Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan ''Getir lastiği, al parayı'' kampanyası çerçevesinde bugüne kadar 5 bin lastik toplandığını ifade eden Turhan, ''Bu yıl Nevruz pazara denk geleceğinden, yoğun ilgiyle kutlanacağını düşünüyoruz.

Ateş yakmak isteyenlere odun dağıtmayacağız. Her Nevruz'da kentin üzerini siyah bulut gibi kaplayan hava kirliliğini önlemek için lastikleri de topladık.

Halkımız, bu kez Nevruz'u rahat kutlayacak. Emniyetin lastik kampanyasında çocuklara yaklaşık 10 bin TL ödeme yapıldı. Bayramda yasak olamaz fakat, Nevruz'un amacına yönelik kutlanması için genelgeleri uygulayacağız'' dedi.

AA


haber7