Aleviyim ama!


Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan ve GATA'da tedavi gören Jandarma İstihbarat Dairesi eski Başkanı Tuğgeneral Levent Ersöz'e ait olduğu ileri sürülen ses kaydında tartışmaların odağındaki isim olan HSYK Başkanvekili Kadir Özbek için kullanılan “Alevidir. Öyle kuru gürültüye papuç bırakmayan bir tiptir” ifadeleri Özbek tarafından da doğrulandı.TURGAY AKTÜRK'ÜN HABERİ...

VAKİT İDDİALARI ÖZBEK'E SORDU
Vakit, Levent Ersöz'ün “HSYK başkanvekili Alevidir” iddialarını Özbek'e sordu. İddiaları doğrulayan Özbek, “Benim inançlarımı herkes bilir. Ben de zaten inkar etmiyorum. Gizleme gayreti içerisinde değilim. Hiçbir zaman inançlarımla hukuku birbirine karıştırmadım. İnançlar ayrı değerlendirilmelidir” dedi.

HÜKÜMETE KARŞI...
Ergenekon'un kara kutusu Ersöz'ün, “Öyle kuru gürültüye papuç bırakacak bir tip değildir” diye övdüğü Özbek, Hükümetin HSYK'nın reforma tabi tutulmasına yönelik çalışmalarıyla ilgili olarak da, bu tür çalışmaları doğru bulmadığını öne sürdü. Özbek, “Bu ortamda böyle bir çalışmaya gerek yok. Bu işler kavgayla gürültüyle olmaz. Böyle bir zamanda olmaz bu işler. Biz bu konuyu daha önce de gündeme getirdik. Kendi aramızda da konuştuk. Yargı bağımsız olsun diye bas bas bağırdık. Bunun mücadelesini verdik, konuştuk, söyledik. Ama şimdi hemen bu işi çözelim mantığıyla olmaz” diye konuştu.

“HUKUK SÜZGECİNDEN GEÇİRİYORUZ” İDDİASI
“Biz bir hukukçu olarak ilgileniyoruz bu konularla, siyasetçi olarak değil” ifadelerini kullanan Özbek, “Yaptığımız işler siyaset bağlamında değerlendirilmiyor. Gerekli hassasiyeti gösteriyoruz. Bizim yaptığımız işler hükümetin ya da muhalefetin ya da başka bir grubun beklentilerini karşılamayabilir. Bu bizi bağlamaz. Biz hukuk süzgecinden geçirerek çözmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

VAKİT

kaynak;habervaktim