MHP'den Haberal'a yakın ilgi!


MHP Genel Başkan Yardımcısı Bölükbaşı sık sık Haberal'ı ziyaret ediyormuş:‘Ayakta tedavi edilebilir' raporu olmasına rağmen yaklaşık bir yıldır cezaevi yüzü görmeyen Başkent Üniversitesi'nin sahibi Mehmet Haberal'a MHP'den yakın ilgi gösterildiği ortaya çıktı.ÜSAME KARAKIŞ'ın haberi...

17 Nisan 2009 tarihinde Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ve tutuklandığı günden bu yana hapishane yüzü görmeyen Başkent Üniversitesi sahibi Mehmet Haberal'ın MHP'den yakın ilgi gördüğü belirlendi.

‘Ayakta tedavi edilebilir' raporu olmasına rağmen; İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'nde bir yıla yakın bir zamandır kalp ritim bozukluğu iddiasıyla tedavi gören Prof. Dr. Mehmet Haberal'a MHP'den üst düzeyde ziyaretler gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı'nın sık sık Mehmet Haberal'ı hastane odasında ziyaret ettiği bu ziyaretlerin bazı zamanlar hafta da birkaç kez bile gerçekleştiği bildirildi.

Bölükbaşı konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, Haberal ziyaretlerini doğruladı. Bölükbaşı, “İstanbul'a gittiğim zaman kendisini mutlaka ziyaret ederim. Haberal aile dostumuzdur bunda garipsenecek bir şey yok” dedi.

Haberal'ın yeğenlerinin de sık sık Haberal'ı ziyaret ettiği, Haberal'ın odasının baktığı sokakta ise yeğenine ait 34 EMS ... plaka nolu son model mercedesin sürekli beklediği belirlendi. Bilindiği gibi Haberal'ın odasının hemen karşısındaki sokakta ‘ofis' kurdurduğunu ve adamlarının orada Haberal'ın isteklerini yerine getirdiğini de Vakit ortaya çıkarmıştı. Söz konusu ofis halen faal. Haberal'ı düzenli olarak ziyaret eden bir başka kişi de 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in başdanışmanı Aylin Cesur olarak biliniyor.

ERGENEKONCUNUN OĞLU MHP YÖNETİMİNDE
MHP 9. Olağan Büyük Kongresi'nde MYK seçimlerinde, Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan ve halen hastanede yatan Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın oğlu Erkan Haberal da MYK'ya girmişti.

TBMM'Yİ VE HÜKÜMETİ ORTADAN KALDIRMAYA TEŞEBBÜSTEN TUTUKLU
Tutuklu sanık Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın “Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme” ve “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme” suçlarından 2 defa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor. Haberal'ın ayrıca, “silahlı terör örgütü kurma veya yönetme” suçlarından da 15 yıldan 22.5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebinde bulunuluyor.

VAKİT


kaynak;habervaktim