Bisküvi ikramı hastayı öldürdü


İstanbul'da mide çıkışında daralma olduğu için katı gıda alamayan Sıddıka Gezer, bir refakatçinin verdiği bisküvi ile hayatını kaybetti2007'de aniden rahatsızlanan iki çocuk annesi Sıddıka Gezer, yanlış menenjit teşhisiyle tedaviye alınınca yoğun bakımlık oldu. 6 ay yoğun bakımda kalan Gezer, mikrop kaptı. Bu süreçte yeterli oksijen alamayan beyni hasar gören genç kadın, verdiği yaşam mücadelesinde galip gelerek yoğun bakımdan çıktı. Ancak bu kez yürürken denge problemi yaşamaya başlayan Gezer 27 Aralık 2009'da Nöroloji servisine alındı.

10 DAKİKADA OLDU
Eşinin iyileşme sürecine girmesiyle sevinen İhsan Gezer, her gün yanında refakatçi olarak kalmaya başladı. 4 Ocak'ta hastane yetkililerine imzalatması gereken evrakı alarak odadan ayrılan İhsan Gezer, eşini hemşirelere teslim etti. 10 dakika sonra odaya geri gelen Gezer, eşini başı yataktan sarkmış olarak hareketsiz bir biçimde buldu.

Doktorlar, Sıddıka Gezer'in öldüğünü söyleyince talihsiz adam sinir krizleri geçirdi. Sıddıka Gezer'in ölümüne bir başka hastanın refakatçisi olan 55 yaşındaki Nurgül Y'nin verdiği bisküvinin neden olduğu tespit edildi. 55 yaşındaki Nurgül Y.'ye saldırıp boğmak isteyen Gezer, güvenlik görevlilerince güçlükle yatıştırıldı. Nurgül Y. , savcılıkta, "İyilik yapmak istedim. Kötü bir niyetim yoktu. Sadece ikram yaptım, çok üzgünüm" dedi. Mide çıkışında daralma olduğu için katı gıda alamayan Sıddıka Gezer'in yediği bisküvinin nefes borusuna kaçması sonucu öldüğü sanılıyor. Gezer'in kesin ölüm nedeni ise Adlı Tıp'tan gelecek raporla belirlenecek.

sabah / haber7