Avcılar'da korkutan patlama


Avcılar'da çöp konteynerinde meydana gelen patlama polis ve vatandaşları alarma geçirdi. Büyük gürültü nedeniyle çevrede kısa süreli panik yaşadı.Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri çöp konteynerinde bomba ve türevi madde bulamadı.

Edinilen bilgiye göre olay Gümüşpala Mahallesi Kasap Ahmet Sokak'ta saat 21.30 sıralarında meydana geldi. Sokaktaki çöp konteynerinde henüz nedeni belirlenemeyen bir sebeple patlama meydana geldi. Yüksek ses nedeniyle mahallede kısa süreli panik yaşandı. Olay yerine giden polis ekipleri sokağın giriş ve çıkışlarını şeritle kapattı. Çöp konteynerinde inceleme yapan olay yeri inceleme ve terörle mücadele ekipleri, bomba ve yapımında kullanılan madde aradı. Güvenlik güçleri yapılan incelemede şüpheli bir maddeye rastlayamadı.

Görgü tanıkları, bir kadının çöp kovasına kül döktüğünü ve bunun ardından çöp konteynerinden alevler yükseldiğini söyledi. Alevlerle birlikte patlamanın da oluştuğunu aktaran çevre sakinleri hemen polise haber verdiklerini ve çok korktuklarını aktardı.

(CİHAN)

haber7