Başbakan'dan terörist annelerine çağrı


Şanlıurfa'da 'GAP ve kadının güçlendirilmesi' panelinde konuşan Başbakan Erdoğan,"Terörü anneler yok edecek" dedi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Ülkemizde kadınımızı, kızımızı kılık ve kıyafetine göre sınıflara ayıran her türlü anlayış da çağ dışıdır'' dedi.

Erdoğan, Devlet Su İşleri Salonunda ''Dünya Kadınlar Günü'' çerçevesinde düzenlenen ''GAP ve Kadının Güçlendirilmesi'' panelinin açılışında konuştu.

''Ülkemizde kadınımızı, kızımızı kılık kıyafetine göre sınıflara ayıran her türlü anlayış da çağ dışıdır'' diyen Erdoğan, kadınlara şiddet uygulayan, el kaldıran, onları insanlık dışı muamelelere maruz bırakan her türlü yaklaşımın çağ dışı olduğunu söyledi.

Erdoğan, ''Bu toprakların adetlerinde, geleneklerinde, inançlarında, altını çiziyorum töresinde ve örfünde kendisi için istemediğini, başkasına reva görmek yoktur. Kim ki töre adı altında örf, adet, gelenek, inanç adı altında kadınlara insanlık dışı muameleyi reva görüyorsa o gaflet içindedir, delalet içindedir'' diye konuştu.

TERÖRÜ ANNELER YOK EDECEK
Erdoğan bölücü terör örgütüne destek veren annelere de seslendi. Erdoğan, "Evladını kaybeden anneler yerine kendinizi koyarak düşünün. Evlatlarınızın dağlara birer terörist olarak çıkmalarına engel olun. Gelin 72,5 milyon bir olalım, beraber olalım iri olalım, bir olalım. Nifak tohumlarını söküp atacak olan en önce annelerdir, en önce kadınlardır" dedi.


kaynak;habervaktim