Erdoğan, padişahı aşağı inditti


Şanlıurfa'da toplu açılış törenine katılan Başbakan Erdoğan binlerce kişinin toplandığı alandaki coşkuyu görünce açılım için 'bu iş bitmiştir' dedi. Erdoğan açılan bir pankartı takdir ederken, bir başka pankarta ise sinirlendi açanı nazikçe payladı.Şanlıurfa'da yapımı tamamlanan tesis ve projelerin toplu açılış töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Topçu Meydanına toplanan kalabalığa Kürt açılımını anlattı.

Halkın coşkusu üzerine "Mesele bu görmeyenler görsün. Evel Allah bu iş bitmiştir. Bu iş biter. Bunu başardık başarıyoruz" diyen Erdoğan, "Bu şehirde binlerce yıldır, Türk, Kürt Arap, Alevi, Sünni beraberce yaşıyoruz. Biz birlikte Şanlıurfa'yız" yazılı dev pankartı okuduktan sonra, "Olay bu. Öyleyse bu fitne unsurlarını aramıza sokmayacağız." dedi.

Erdoğan, yaklaşık bir saat süren konuşmasının ortalarında tam karşısında açılan "Padişahım çok yaşa" pankartına ise kızarak açana indirmesini söyledi.

Başbakan Erdoğan "padişah" pankartı için şunları söyledi: ""Ben Türkü de seviyorum. Kürdü de seviyorum. Arabı da seviyorum; Romanı da seviyorum, Lazı da seviyorum, Gürcüyü de seviyorym, Abazasını da seviyorum... 72,5 milyon bu vatan evladının tamamını seviyorum Yaradıların yaradandan ötürü seviyorum. Ben ve ardaşlarım aynı mesafedeyiz. Ayrım yok. Bize bu millete bu yakışmaz... Bak "Padişahım çok yaşa diyorsun" ama ben ne padişahım ne padişahlığa özentim var. Kaldır onu. Kaldır. Ne dedik biz... Biz efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Farkımız bu."

haber7