Türkiye'yi sarsan 'dinleme' skandallarına yeni bir boyut daha eklendi. Taraf Gazetesi, Erdoğan'ın yatak odasının dinlendiğini iddia etti.


Dinleme faaliyetleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın evine kadar uzandı. Ankara'da Vatanseverler Davası'nda yargılanan Zeki Balaban ve Halit Bozdağ'ın Erdoğan'ı yatak odasında bile dinlediği ortaya çıktı.

Taraf Gazetesi'nin haberine göre
Ankara
11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden Vatansseverler Güç Birliği Hareketi (VKGBH) davasında yargılanan Zeki Balaban ile Halit Bozdağ'ın Başbakan Tayyip Erdoğan'ı yatak odasına kadar dinledikleri ortaya çıktı.

Balaban ve Bozdağ'ın yaptığı
telefon görüşmelerine "İçimizdeki Gladio ile Yüzleşmek" kitabında yer veren Yeni Şafak gazetesi AnkaraHaber
Müdürü Abdülkadir Selv i, Başbakan Erdoğan'ıın evine kadar uzanan dinleme faaliyetlerini gözler önüne serdi. Selvi, kitabında anlattığı konunun Vatansever Kuvvetler Güç Birliği hakkında hazırlanan iddianamede yer aldığını belirtti.

Selvi'nin kitabında ayrıca, Balyoz
Darbe Planı'nın zanlılarından emekli Tuğgeneral Süha Tanyeri'nin başkanlığını yaptığı Stratejik Araştırmalar Etüt Merkezi'nin, (SAREM) Tanya adlı Rus bir mankene kırmızı pasaport verdiği belirtiliyor. Tanyeri ABD'deki Hudson Enstitüsü'nde Türkiye'ye ilişkin felaket senaryolarının konuşulduğu toplantılara katılmış ve senaryolara hiçbir itirazda bulunmamıştı.


kaynak: ekolay.net