İhale öncesi silahlı kavga: 2 yaralı


Antalya Serik Devlet Hastanesi'nde yapılan yemek ihalesine katılmak için hastaneye gelen 2 kişi arasında meydana gelen tartışma sonrasında 2 kişi yaralandı.Malatya nüfusuna bağlı E.Ü. (22), silahla tartıştığı bir başka firma yetkilisine bir el ateş açtı. M.Y. (38)'nin bacağından giren kurşun duvardan sekerek hasta ziyaretine gelen H. A.'nın topuğuna isabet etti.

Görgü tanıklarının anlattığına göre, olay esnasında vatandaşlar büyük panik yaşadı. Olay yerinde sağlık görevlileri yaralılara hemen müdahale etti. Olay esnasında hastanede bulunan İbrahim Güzel isimli vatandaş, bir el silah sesi duyduğunu belirtti. Doktora çocuklarını göstermek için hastaneye gittiğini dile getiren Güzel, "Bir el silah sesi duyduktan sonra hemen sesin duyulduğu birinci kata indik. Her taraf kan içindeydi. Yaralı şahıs feryat içinde bağırıyordu. Olay yerinde vatandaşlar büyük korku yaşadı. Bende hemen tekrar ikinci kata çıktım. Çocuklarımın yanını gittim." diyerek olay anını anlattı.

Edinilen bilgilere göre, hastanenin ikinci katında yemek ihalesi yapılıyordu. 24 firmanın katıldığı ihaleye girişte 4 firma yetkilisinin üzerinden çıkan ruhsatlı silahlara güvenlik güçleri el koydu.

Bu arada, ihaleye girmek için hastaneye gelen E.Ü. ile M.Y. arasında koridorda tartışma çıktı. İddiaya göre, tartışmanın büyümesiyle birlikte E.Ü., tabancayla M.Y.'yi bir el ateş ederek bacağından vurdu. Bacağı delip geçen kurşun, o sırada hasta ziyaretine gelen H.A.'nın topuğuna isabet etti. Zanlı, daha sonra silahıyla birlikte yakalanarak gözaltına alındı. (CİHAN)
kaynak;habervaktim