Şehit onbaşı son yolculuğa uğurlanıyor


Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK üyeleri tarafından döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Piyade Onbaşı Onur Ayaydın'ın cenazesi Bayrampaşa'daki evlerinin önüne getirilerek helallik alındı.Şemdinli'nin Koçyiğit bölgesinde önceki gün arazi arama ve tarama faaliyetleri sırasında terör örgütü PKK üyeleri tarafından araziye önceden döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Ayaydın'ın naaşı, Gümüşsuyu Askeri Hastanesi'nin morgundan alınarak cenaze arabasına konuldu. Ayaydın'ın cenazesi, askerler eşliğinde Bayrampaşa Kartaltepe Mahallesi Gazi Kemal Caddesi üzerindeki evlerinin önüne getirildi. Şehit Ayaydın'ın cenazesi, burada helalliğin alınması ve duaların okunmasının ardından Ataköy 5. Kısım Camisi'ne gönderildi.

Şehidin babası Zafer Ayaydın, evinin önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ''Bir evlat kaybettim ama buradaki kalabalık gösteriyor ki binlerce evlat kazandım. Oğlum vatan için şehit düştü'' dedi.

Bu arada, şehidin evinin bulunduğu 4 katlı binaya Ayaydın'ın asker olarak çekilen büyütülmüş bir fotoğrafı asıldı.

Şehit Ayaydın'a hitaben, ''Gözünü kırpmadan gitti görevine/ Geri dönecekti elli gün içinde/ Ölmedi bekliyor vatanı nöbette/ Şehidim izliyor şu an gökyüzünde'' yazılan bir şiirin yer aldığı büyük bir pankartın da evin bulunduğu binaya asıldığı görüldü.

Ayaydın'ın evinin bulunduğu cadde üzerindeki evler ve sokakların da vatandaşlar tarafından dev Türk bayrakları ile süslendiği görülürken, burada toplanan binlerce kişi Türk bayrakları taşıyarak ''Hepimiz askeriz, şehit olmak isteriz'', ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' sloganları attı.

Onuncu Yıl Marşı'nı okuyan kalabalık, cenazenin buradan ayrılmasıyla Ataköy'deki camiye gitti.

AA


kaynak;habervaktim


Şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine başsaglığı dileriz...
Türk milletinin başı sağolsun, Rabbimiz bütün askerlerimizi terör illeti, vesair şeylerden hıfz-ı muhafaza eylesin...