Muğla İl Jandarma'dan açıklama


Ankara Gölbaşı yakınlarında durdurulan bir kamyonda silah ve çeşitli mühimmatların ortaya çıktığı ve mühimmatlar arasındaki bombaların seri numaralarının silindiği iddia ediliyor. Emniyet yetkilileri, bu kadar mühimmat yüklü kamyonun hiçbir koruma olmadan neden yola çıkarıldığını araştırırken beklenen açıklama Muğla'dan geldi...


Muğla İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada; kamyonla sevk edilen mühimmatların kendileri tarafından gönderildiğini doğruladı ve bombaların seri numaralarının olduğu belirtildi.

BOMBALARIN SERİ NUMARALARI SİLİNMİŞ İDDİASI

Bir ihbar üzerine saat 16.00 sıralarında takibe alınan kamyon Gölbaşı İlçesi Polis Akademisi Kavşağı'nda durdurularak arama yaptı. 'MAN' marka 06 BJ 9915 plakalı sivil kamyonu durduran emniyet güçlerinin yaptığı aramada silah ve çeşitli mühimmatlar bulduğu ileri sürüldü.

Mühimmat yüklü kamyon, çok sayıda polis eskortu ve zırhlı araçlar eşliğinde Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

Kamyon şoförünün araçta 900 el bombası olduğunu söylediği; el bombalarının seri numaralarının ise kazındığı iddia ediliyor.

Mehmet Çelik yönetimindeki aracın Muğla'dan Ankara istikametine geldiği belirtiliyor.

Öte yandan, kamyondaki mühimmatın Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait olduğu iddia ediliyor. Emniyet yetkilileri ise bu kadar mühimmat yüklü kamyonun hiçbir koruma olmadan neden yola çıkarıldığını araştırıyor.

(CİHAN)


kaynak;habervaktim