Arınç, azınlık cemaat liderleriyle buluşacak


Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, azınlık cemaat temsilcileriyle Başbakanlık'ın Dolmabahçe'deki ofisinde yarın biraraya gelecek.Bülent Arınç'ın Dolmabahçe'deki tesislerinde azınlık temsilcileri sabah kahvaltısında biraraya gelecek. Programın kahvaltıdan sonraki kısmı basın mensupları tarafından takip edilelebilecek.

Ağustos ayı içinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, azınlık cemaat temsilcileriyle Büyükada'da bir araya gelmişti. Erdoğan'ın düzenlediği programa Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da katılmıştı.

Erdoğan'ın programına ayrıca Rum Patriği Bartholomeos, Türk Musevileri Hahambaşı İshak Haleva, Ermeni cemaatini temsilen Başpiskopos Aram Ateşyan, Süryani cemaati lideri Yusuf Çetin'in yanı sıra işadamları İsak Alaton, Cem Hakko ve adada yaşayan gazetecilerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 150 kişi katılmıştı. Toplantıda azınlık cemaatlerinin sorunları ele alınmıştı.

(CİHAN)kaynak;habervaktim