Gaziantepli işçi, AIDS korkusundan intihar etti


Üsküdar'da metro inşaatında çalışan işçi, AIDS olduğu korkusuyla kendisini asarak intihar etti.İşçinin daha önce AIDS şüphesiyle hastaneye gittiği, test sonuçlarının ise bugün açıklanacağı öğrenildi.

Kadıköy - Kartal metro hattının Ünalan Durağı inşaatında çalışan işçiler, birlikte çalıştıkları Gaziantepli işçi Erkan Doğan'dan (34) uzun süre haber alamayınca aramak için inşaata girdi. İşçiler saat 03.00 sıralarında Doğan'ı inşaat demirlerine asılmış olarak buldu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, işçinin kendisini astığını tespit etti. Araştırmalar sonucunda Doğan'ın yabancı uyruklu bir kadınla ilişkisi olduğu ve bu nedenle AİDS virüsü kaptığı yönünde şüpheleri bulunduğu ortaya çıktı. İşçinin doktora gittiği ve test sonuçlarının da bugün açıklanacağı öğrenildi.

Arkadaşları Doğan'ın AIDS olduğundan şüphelendiğini, hastalığı eşine ve çocuklarına da bulaştırmış olacağından korktuğunu, bu nedenle intihar etmiş olabileceğini söyledi. Polis, olay yerinde yaptığı incelemeler ve işçilerin ifadeleri doğrultusunda soruşturma başlattı. Doğan'ın cesedi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.


(CİHAN) / haber7