Bahçeli: Aytaç Durak istifa etmelidir


Adana Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla ilgili olarak konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Aytaç Durak ve adı geçen kişilerin MHP'den istifa etmelerini istedi. İşte Bahçeli'nin sözleriBahçeli konuşmasında şunları söyledi:

Bildiğiniz gibi 29 mart 2009 tarihinde yapılan mahalli idareler genel seçiminlerinde Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığını MHP'nin adayı Sayın Aytaç Durak kazanmıştır.

Bu seçimin ardından geçen bir yıllık süreden sonra Büyükşehir Belediye Başkanı ile yakın çalışma arkadaşları arasında bir birlerini yolsuzlukla suçlayan, ağır iddialara kadar varan bir tartışmanın başlamış olduğu kamuoyuna yansımıştır.

Çok uzun yıllardan beri Adana Büyük Şehir Belediye bünyesinde beraber görev yapan bu şahısların birbirleri hakkında isnat ettikleri suçlar MHP'nin asla kabul edip göz yummayacağı ahlaki alanlardır.

İddilarla ilgili olarak MHP tarafından gerçeklerin ortaya çıkarılması için bir heyet görevlendirilmiştir. Bu konuda İçişleri Bakanlığı tarafından idari soruşturma yürütülmeli ve sonuna kadar gidilmelidir.

Bu kişilerin MHP tüzüğünce üyeleriklerinin ara verilmesine karar verilmiştir.

Temennim odur ki bir disiplin kovuşturmasına sebebiyet verdirmeden Sayın Büyükşheir Belediye Başkanı ve belediye meclis üyesi partimizden istifa etmelidir.


haber7