Şişli'de bir gece kulübünde aralarında İsviçreli bir turistinde olduğu müşterilerine fahiş hesap kesip zorla ödettikleri öne sürülen 6 kişi yakalandı. Şüphelilerin turistten bir bira karşılığında bin 800 hesap ödemesini istedikleri öğrenildi.


Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Ahlak ve Kumar Büro Amirliği ekipleri, Şişli'de bir gece kulübüne giden müşterilere zorla yüksek hesap ödetildiği iddiasıyla çalışma başlattı.

Şikayetler doğrultusunda Halaskargazi Caddesi'nde bulunan bir eğlence mekanına
operasyon düzenlendi. Operasyonda Ahmet A. liderliğinde aralarında 6 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden Türkiye'de turist
olarak bulunan İsviçreli Jtylander J. de şikayetçi oldu.

Şüphelilerin turistten bir bira karşılığında bin 800 hesap ödemesini istedikleri öğrenildi. Şebekenin ayrıca Aksaray'da sokakta buldukları müşterileri fuhuş vaadiyle kandırarak, Şişli'deki eğlence mekanına getirdikleri, burada meyve suyu ve çereze 2 bin lira civarında hesap çıkararak darp tehdidi ile zorla ödetmeye çalıştıkları, ödeyemeyen müşterilerin kredi kartlarından çekim yapmaya çalıştıkları öne sürüldü.

Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan 6 kişi, "Suç işlemek için örgüt kurmak, "Örgütlü gasp", "Örgütlü fuhuş" ve "Nitelikli dolandırıcılık" iddialarıyla Şişli Adliyesine sevk edildi.


kaynak: ekolay.net