Kredi kartı bilgilerini kopyalayan şebeke çökertildi


Antalya'da, Türk ve yabancı uyruklu vatandaşlara ait kredi kartı bilgilerini kopyalayarak kart sahiplerini dolandırdıkları iddia edilen biri polis memuru 11 zanlı gözaltına alındı.Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların kredi kartı bilgilerini kopyalandığı istihbaratını aldı.

İstihbarat çalışmalarını derinleştiren güvenlik güçleri, Türk vatandaşı ve çeşitli ülkelerdeki yabancılara ait kredi kartı bilgilerinin Antalya'da bir şebeke tarafından ele geçirildiğini belirledi.

Soruşturmayı genişleten polis, suç örgütüne yönelik operasyon başlattı. Antalya ve ilçelerinde birden çok adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda, aralarında biri polis memuru M.D. ile eski polis memuru İ.S.'nin de bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.

Operasyonda, 5 binden fazla kişinin kredi bilgilerinin bulunduğu bilgisayarlar, kredi kartı bilgilerini kopyalamak için kullanılan kodlayıcı, sahte kredi kartları ve birden fazla tabanca ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlılar sağlık kontrolünden geçirilmek için Antalya Adliyesi'ne götürüldü. Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.(CİHAN) / habervaktim