Alperenler bahar sevincini buruk yaşadı


Erzurum Alperen Ocakları, Nevruz Bayramı'nı Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının yıldönümü olması nedeniyle buruk yaşadı.Erzurum Alperen Ocakları, Nevruz Bayramı'nı Yüzüncü Yıl Parkı'nda kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra basın bültenini okuyan Alperen Ocakları Erzurum Başkanı Ahmet Aygen, Nevruz'u davul zurnalar eşliğinde şenlik havasında kutlamayı arzuladıklarını, fakat Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının ilk yılı olması nedeniyle bunu gerçekleştiremediklerini belirtti.

Nevruzla birlikte unutulmaya yüz tutmuş birçok değer olduğuna değinen Aygen, Atatürk'ün 'Gençlerimize ve çocuklarımıza her şeyden önce kendi geleneklerine, milli ananelerine ve Türkiye'nin bağımsızlığına, düşman unsurlarla mücadele etme lüzumu öğretilmelidir.' sözünü hatırlattı.

Nevruz Bayramı'nın birtakım provokatörler tarafından kendi sinsi emelleri için kullanılmaya çalışıldığını dile getiren Aygen, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i ile Türkiye insanının kusursuz bir ebru olma özelliğini taşıdığını söyledi. Aygen, Nevruz gibi Türklüğün eski devirlerinden itibaren gelen örf ve adetlerin hatırlanıp kutlanması gerektiğini sözlerine ekledi. Basın açıklamasının ardından Aygen, örste demir dövdü.

(CİHAN) / habervaktim