Yurt genelinde yağış beklenmiyor


Yurt genelinde yağış beklenmiyor. Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'de çığ tehlikesine dikkat.Meteoroloji, yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinde yağış beklenmediğini bildirdi. Yurdun kuzey kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, diğer bölgeler az bulutlu ve açık geçecek. Hava sıcaklığında, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında önemli bir değişiklik olmayacak, diğer bölgelerde güneşlenme ile birlikte 1 ila 3 derece artacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı (Lodos), zamanla batı kesimlerde kuzey ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek. Bölgelere göre hava durumu ise şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı, Trakya kesimi çok bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeyi parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Bölgenin kuzeyi parçalı ve az bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Bu sabah saatlerinde Kayseri, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Çankırı ve Eskişehir çevrelerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI VE ORTA KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek.

DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Kuzey ve doğu kesimlerinin yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

(CİHAN) / habervaktim