Kocaeli'de rüşvet operasyonu: 16 gözaltı


Kocaeli'nin Kandıra İlçe Tapu Sicil Müdürlüğü'ne düzenlenen rüşvet operasyonunda, müdür ile beraber 16 kişi gözaltına alındı.Alınan bilgiye göre; bir ihbarı değerlendiren Kocaeli Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kandıra Kadastro Müdürlüğü ile buralarda iş takipçiliği yapan emlak komisyoncularına yönelik bir operasyon düzenlendi.

Operasyonda, Tapu Sicil Müdürü Doğan K. ve memurlar Yılmaz T., Filiz D., Mustafa E., İsmail Y., Arif Ziya T. ve Kadastro Müdürlüğü'nde çalışan memurlar Suzan T., Fatih Ö., Sevda Ö. ile buralarda iş takipçiliği yapan Aytekin T., Emlakçı O.Ç., M.A., Y.A., H.Y., H.Ö, Z.T. ve komisyoncular gözaltına alındı.

Memurların, Tapu Sicil ile Kadastro Müdürlüğü'nde vatandaşların işlerini yavaşlatıp emlak komisyoncuları aracılığıyla rüşvet aldıkları, gizli belgeleri emlak komisyoncularına verdikleri, böylece haksız menfaat temin ettikleri iddia ediliyor. Emlak komisyoncularının da genel vekalet alarak, vatandaşın arsasını ve arazisini izinsiz sattığı öne sürülüyor.

''Rüşvet, menfaat temin etmek, gizli belgeleri vermek'' suçundan gözaltına alınan 16 kişi, sorguları tamamlandıktan sonra adli mercilere sevk edildi.


(CİHAN) / habervaktim