Üç aylık bebeğiyle cezaevine gitti


Birlikte yaşadığı adamın eski sevgilisiyle telefonda konuşmasına sinirlenerek kıskançlık krizine giren kadın, sevgilisini bıçaklayarak öldürdü. Öldürdüğü kişiden bebeği olan genç kadın, tutuklanarak bebeğiyle birlikte cezaevine gönderildi.Beyoğlu'nda bir süredir birlikte yaşayan ve C.D.A adında 3 aylık bebekleri olan Ali Aysun Ozan (56) ile sevgilisi Duygu A. (25) arasında geçtiğimiz pazar günü 23.00 sıralarında yaşanan tartışma cinayetle sonuçlandı. İddiaya göre, evde bulundukları sırada Ali Aysun Ozan'ın 'Dilek' ismindeki eski sevgilisiyle konuştuğunu gören Duygu A. Kıskançlık krizine girdi.

Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi üzerine ekmek bıçağını alan Duygu A., sevgilisi Ali Aysun Ozan'ı göğsünden bıçakladı. Ozan kanar içerisinde yere devrilirken Duygu A. da aynı binada oturan M.Ş. (45) ve A.Y.'den (37) yardım istedi. Olay yerine çağrılan ambulansla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Ali Aysun Ozan burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, M.Ş. ve A.Y.'nin ifadelerine başvurdu. M.Ş. ve A.Y. ilk ifadelerinde, evde oturdukları sırada aynı binada yaşayan Ali Aysun Ozan'ın kapı önünde bağırdığını daha sonra ise "Beni tinerci Hüseyin yaraladı" dediğini öne sürdü.

Üç aylık bebeği ile gözaltına alınarak polis merkezine getirilen C.D.A ise suçunu itiraf ederek, Ali Aysun Ozan'ın eski sevgilisini araması üzerine aralarında tartışma çıktığını ve ekmek bıçağı ile bıçakladığını itiraf etti. Emniyetteki işlemlerinin ardından Duygu A., M.Ş. ve A.Y., Beyoğlu Adliyesi'ne sevk edildi.

Savcılıktaki sorgusunun ardından Duygu A., sevk edildiği mahkemece tutuklanarak bebeğiyle birlikte cezaevine gönderildi. M.Ş ile A.Y ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


(CİHAN) / haber7