ADANA’da, eşi 60 yaşındaki Fındık Buldum ile tren bekleyen işçi emeklisi 64 yaşındaki Mehmet Ramazan Buldum, kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Kollarında ölen eşinin yanından ayrılmak istemeyen Fındık Buldum gözyaşlarını tutamadı.


Mersin’in Tarsus İlçesi’nde oturan Buldum çifti, yakınlarını ziyaret için dün Adana’ya geldi. Bu sabah tekrar Tarsus’a dönmek isteyen çift, istasyonda tren beklemeye başladı. Bu sırada eşinin fenalaştığını fark eden Fındık Buldum, yakınlarına ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri'ne haber vererek yardım istedi. Bir süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri, Mehmet Ramazan Buldum’un yaşamını yitirdiğini belirledi.
Eşinin kollarında öldüğünü söyleyen Fındık Buldum, “Beni terk edip, gitme” diyerek gözyaşı döktü. Uzun süre cenazenin yanından ayrılmak istemeyen Fındık Buldum, olay yerine gelen oğlu Ahmet Buldum tarafından uzaklaştırıldı. Mehmet Ramazan Buldum’un yakını Mehmet Ali Özas ise 112 ambulansının geciktiğini iddia etti. Buldum’un cenazesi, aile hekiminin yaptığı incelemenin ardından yakınlarına teslim edildi.


hürriyet