Kocaeli'de koku paniği


Kocaeli'de etkili olan, kaynağı henüz belirlenemeyen koku paniğe yol açtı. Çevre ve Orman İl Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İZGAZ ekiplerinin kokunun kaynağına ilişkin araştırma yapıyor.Edinilen bilgiye göre, İzmit, Gölcük, Derince ve Körfez ilçelerinde doğal gaz kokusunu andıran bir koku ortaya çıkması üzerine vatandaşlar, İzmit Gaz Dağıtım AŞ (İZGAZ) ekipleri ile polise haber verdi. Çevre ve Orman İl Müdürlüğüne ise çok sayıda ihbarda bulunulduğu öğrenildi.

Çevre ve Orman İl Müdürlüğü Çevre Yönetim Şube Müdür Vekili Cengiz Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İZGAZ ekiplerinin kokunun kaynağına ilişkin araştırma yaptığını bildirdi.

Öztürk, ''Kent genelinde etkili olduğu için bir sanayi kuruluşundan mı, yoksa doğal gaz kaçağı gibi bir durum mu söz konusu? Bunu araştırıyoruz. Çeşitli ölçümler yapılıyor'' diye konuştu.

İZGAZ Genel Müdürü İmad Erdoğan ise kokunun kendileriyle ilgili olmadığını, hava kirliliğinden kaynaklanmış olabileceğini iddia etti.

AA / haber7