Klima patladı ortalık savaş alanına döndü


Balıkesir’in Edremit ilçesinde yaşlı çiftin yaşadığı evde patlayan klima ortalığı savaş alanına çevirdi.Edinilen bilgiye göre, olay akşam saatlerinde meydana geldi. Cumhuriyet Mahallesi İnönü Caddesi Şehit Taner Sokak No: 5’de bulunan Mehmet (72), Ayşe Işık (67) çiftinin oturma odalarında bulunan klima patlayarak alev aldı. Duman nedeniyle zor anlar yaşayan ve bir ayağı olmayan Mehmet Işık ise sürünerek kendisini balkona attı. Aşağıda bundan habersiz olan Ayşe Işık ise eşinin kurtarılması için komşularına yalvarması tüyler ürpertti.

Edremit Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı araçlar olay yerine gelerek yangını söndürdü. Kocasının balkona sığındığını görerek rahat bir nefes alan Ayşe Işık, “Evde oturuyorduk, birden büyük bir patlama oldu ve klima alev aldı. Ne olduğunu anlamadan odayı bir anda kara bir bulut kapladı. Komşularım yetişmeseydi dumandan zehirlenip ölecektik.”dedi.

Dumandan etkilenen Ayşe Işık’a müdahale etmesi için beklenen 112 Acil Servis ekipleri bir türlü olay yerine gelmedi. Ayşe Işık’ın hastaneye götürülmek üzere ambulansa taşınması ise ayrı bir rezalet olarak değerlendirildi. İtfaiye görevlileri ve ambulans şoförü karga tulumba yaşlı kadını ambulansa bindirdi.

15 Dakika Sonra 2 Ambulans

Yaklaşık 15 dakika sonra ise olay yerine 2 ‘112 Acil Servis’ Ambulansı birden geldi. Vatandaşlar da ‘112 Acil Servis’ ambulanslarının olayın üzerinden uzun bir süre geçmesinin ardından gelmesine büyük tepki gösterdiler.

AA / haber7