İzmir'in Çeşme ilçesinde 4,7'lik deprem


Merkez üssü İzmir'in Çeşme ilçesi olan 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İzmir kent merkezi ve çevre ilçelerde de hissedilirken vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı.İzmir ve civarında saat 20.35’den itibaren en şiddetlisi 4.7 olmak üzere toplam dört yer sarsıntısı meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden edinilen bilgiye göre, saat 20.35'te, merkez üssü Ege Denizi (Çeşme açıkları) olan 4.7 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. İzmir kent merkezinden de hissedilen bu depremin ardından Saat 20.52’de, 21.15'te ve 21.25’te merkez üssü yine Ege Denizi olan 2.9, 3.4 ve 4.2 şiddetinde üç deprem daha meydana geldi.

Sarsıntılar kısa süreli panik yaratırken, can ve mal kaybına yol açmadı

ÇEŞME'DE SIKINTI YOK

Çeşme Kaymakamı Cafer Sarılı, Ege Denizi'nde Çeşme açıklarında meydana gelen depremlerle ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını bildirdi.

Kaymakam Sarılı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede herhangi bir hasar tespit edilmediğini belirterek, depremin kısa sürdüğü için halkta da bir panik yaşanmadığını kaydetti.

Urla Kaymakamı Şahin Bayhan da, ilçelerinde de hissedilen depremde herhangi bir hasar meydana gelmediğini ancak vatandaşların kısa süreli panik yaşadığını söyledi.

Ajanslar / haber7