Polise taş atan çocukların asker sevgisi


Cudi Dağı'nda terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyondan dönen Mehmetçiğe, güzergahtaki köylerde yaşayan çocuklar sevgi gösterisinde bulundu. Askerler de bu sevgiyi karşılıksız bırakmadı..Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK ile mücadele kapsamında Şırnak'ın Cudi Dağı'nda sürdürülen operasyondan geri dönen askerler çocuklar tarafından "En büyük asker bizim asker" sloganları ile karşılandı.

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte eylem hazırlığında olan PKK'lı grupların ülkeye sızmalarını engellemek ve bu gurupları etkisiz hale getirmek için Türk Silahlı Kuvvetleri Cudi Dağı'nda geniş çaplı bir operasyon başlatmış, bu operasyonlar kapsamında bu birliklere takviye olarak Cizre 172 Zırhlı Tugayı Mekanize Piyade Taburundan çok sayıda asker, askeri mühimmat ve kariyer tipi zırhlı araçlar operasyon bölgesine kaydırılmıştı.

PKK ile mücadele kapsamında operasyonların yoğun bir şekilde sürdürdüğü Cudi Dağı'nda tespit edilen bir grup PKK'lıya karşı Mehmetçikler, Cudi Dağı'nda geniş çaplı bir operasyon başlattı.

Komandoların karadan sürdürdüğü operasyona havadan da Kobra ve süper kobra helikopterler destek verdi. Özellikle Cudi dağı eteklerinde bulunan Çağlayan, Hisar, Dirsekli körseli ve Tuşimya vadisinde devam eden operasyonlarda 172 Zırhlı Tugayı Mekanize Piyade Taburuna ait kariyer tipi zırhlı araçlarda bölgeyi abluka altına aldığı ve bu bölgelerde operasyonların halen devam ettiği bildirildi. İki günden bu yana Cudi Dağı'nda operasyonlar artarak devam ederken operasyona çıkan bazı birlikler görevlerini başarı ile tamamladıktan sonra birliklerine dönmeye başladılar. Bu operasyonlar kapsamında Cizre'den takviye olarak bölgeye kaydırılan 172 Zırhlı Tugayı Mekanize Piyade Taburunda görevli birliklerde birliklerine dönmeye başladı. Cudi Dağı'ndaki operasyonlardan dönen askerleri Cudi Dağı eteklerinde bulunan köy girişinde çocuklar askerleri "En büyük asker bizim asker" diye bağırarak karşıladı ve sevgi gösterilerinde bulundu.

Mehmetçikler, kendilerine sevgi gösterisinde bulunan çocuklara asker selamı verip el sallayarak karşılık verdi.

Cudi Dağı'ndaki operasyondan dönen askerler geniş güvenlik önlemleri altında Cizre'deki birliklerine geri döndüler.

İHA / haber7