Cumhurbaşkanı Gül Mesir Macunu dağıttı


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''470. Uluslararası Manisa Mesir Festivali'' kapsamında mesir macunu saçım törenine katılmak üzere geldiği Manisa'da, valilik ve belediyeyi ziyaret etti. Gül, mesir macunu da dağıttı.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''470. Uluslararası Manisa Mesir Festivali'' kapsamında mesir macunu saçım törenine katılmak üzere geldiği Manisa'da, valilik ve belediyeyi ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Gül'ü Manisa Valiliği önünde Vali Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Şenol ve diğer yetkililer karşıladı. Karşılama töreninde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül, karşılama merasiminin ardından hükümet konağı girişinde halkı selamladı. Cumhurbaşkanı Gül'e, hükümet konağına girişi sırasında yaklaşmak isteyen İsa Bayram adlı vatandaş, korumalar tarafından uzaklaştırıldı.

Gül, Vali Güvenç'in makamında yaptığı açıklamada, mesir macunu saçım töreninin 470. yıl dönümünün yaşandığını belirterek, ''470. yıl dönümünü yaşamak tabi kolay değil. Şehzadeler şehri Manisa ile hep beraber bu coşkuyu tadacağız. Cumhurbaşkanınız olarak bu coşkuya katılmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Şehzadelerin şehri ve Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biri olan Manisa'da bulunmak benim için gurur kaynağı. Bugün hep beraber olacağız. Bu vesileyle tüm vatandaşlarıma selamlarımı ve muhabbetlerimi gönderiyorum'' diye konuştu.

Vali Güvenç, Cumhurbaşkanı Gül'e Manisa'nın tarımsal ürünlerinin yer aldığı bir sepet ile Demirci Halısı hediye etti.

Manisa Valiliğinden ayrılan Cumhurbaşkanı Gül, makam aracından yol kenarında bekleyen vatandaşları selamlayarak Manisa Belediyesine geçti.

Cumhurbaşkanı Gül'ü belediye binası önünde Belediye Başkanı Ergün karşıladı. Ergün makamında ağırladığı Cumhurbaşkanı Gül'e otantik işlemeli bir vazo ile ipek dokuma Demirci Halısı hediye etti.

Ziyaret daha sonra basına kapalı gerçekleşti.


AA / haber7