Eğe denizinde iki gemi çarpıştıLiberya bandıralı ''Fiesta'' adlı gemi ile ''Sandrella'' adlı Saint Vincent bandıralı gemi, Çanakkale Boğazı'ndan çıkış yaptıktan sonra, Bozcaada'nın kuzeyindeki uluslararası sularda çatıştı.AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Liberya bandıralı ''Fiesta'' adlı gemi ile ''Sandrella'' adlı Saint Vincent bandıralı gemi, Çanakkale Boğazı'ndan çıkış yaptıktan sonra, Bozcaada'nın kuzeyindeki uluslararası sularda çatıştı.

Gemi kaptanlarının kazada ölen ya da yaralanan olmadığını, gemilerin batma tehlikesi yaşamadığını, maddi hasar meydana geldiğini rapor ettiği öğrenildi.

Kazaya karışan gemilerin, kendi imkanlarıyla Bozcaada yakınındaki güvenli bölgeye demir atmak için gittiği ifade edildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait ''Söndüren-4'' ile ''Kurtarma-2'' römorkörleri ile hızlı tahlisiye botu, kaza bölgesine hareket etti.

DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞI ÇANAKKALE BÖLGE MÜDÜRÜ KURT: ÖLEN YA DA YARALANAN YOK. GEMİLERİN BATMA TEHLİKESİ BULUNMUYOR. DENİZ KİRLİLİĞİNE DE RASTLANILMADI

Denizcilik Müsteşarlığı Çanakkale Bölge Müdürü Ender Kurt, Ege Denizi'ndeki gemi kazasında iki gemide de ölen ya da yaralanan olmadığını, gemilerin batma tehlikesinin bulunmadığını bildirdi.

Kurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kazanın, Çanakkale Boğazı'ndan 14.7 mil uzaklıkta, uluslararası sularda yaşandığını ifade etti.

Kazada, gemilerin birbirine sürtündüğünü belirten Kurt, ''Kazada ölen ya da yaralanan yok. Gemiler batma tehlikesi yaşamıyor. Deniz kirliliğine de rastlanılmadı'' dedi.

Kurt, gemilerin, hasar tespiti için Bozcaada yakınlarındaki güvenli bölgeye demirlemek üzere kendi imkanlarıyla hareket ettiğini kaydetti.

AA / haber7