Şehit babası: 10 çocuğumda olsa bu yola veririm


Hakkari'nin Çukurca ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Kaya Çelik'in, Elazığ'ın Kovancılar ilçesine bağlı Akmezra köyündeki baba evinde büyük hüzün yaşanıyor.Mehmet Kaya Çelik'in (24) şehit olduğunun Kovancılar ilçe merkezinde oturan ailesine bildirilmesinin ardından, Çelik'in ailesi ve yakınları, köyleri Akmezra'ya geldi.

Baba Mehmet Çelik, köydeki alanda taziyeleri kabul ederken, kadınlar da evde ağıt yaktı. Şehidin bazı yakınları, sinir krizi geçirdi.

Öte yandan, ev yakınlarında acil durumlar için bir ambulans bekletiliyor.

Baba Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''10 çocuğum da olsa bu yola veririm. Kendi ülkem için, kendi devletim için 10 çocuğum da olsa kurban olsun bu yola'' diye konuştu.

Oğluyla son olarak 3 ay önce izne geldiğinde görüştüğünü, sürekli telefonda konuştuklarını anlatan baba Çelik, ''En son önceki akşam konuştuk. Dün akşam sadece gelinimle konuştuk. Telefon açtı bize 'Şu anda operasyonda. Ben kendisiyle konuştum iyi' dedi. İzin zaten kullanacaktı, bu ayın sonunda gelecekti izne'' dedi.

Öte yandan, köyde Çelik'in komşusu olan Jandarma Komando Er Erhan Çalışkan'ın da 24 Haziran 2008'de Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK üyeleri arasında çıkan çatışmada şehit olduğu öğrenildi.

AA / haber7

İnna lillah ve inna ileyhi raciun...