Gebze’deki Fatih Devlet Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapan ve 2 ay önce sağlık sorunları nedeniyle izne ayrılan Dr. Taner Gündoğdu, görevine başladığında hakkında ‘öldü’ diye söylenti çıkarıldığını öğrenince şok oldu. Gelen hastalarının çoğunun “Sizin öldüğünüzü duymuştuk” demesi üzerine açıklama yapmak zorunda kalan Dr. Taner Gündoğdu, “Ölmedim yaşıyorum ve görevimin başındayım” dedi. Dr. Gündoğdu, bu söylentiyi kimin çıkardığını araştırırken, bazı hastalarının da onun için helva dağıttırdığı ortaya çıktı.


Bazı sağlık sorunları nedeniyle 2 ay hastaneden uzak kalan ve geçtiğimiz günlerde görevine dönen Dr. Taner Gündoğdu, servise gelen bazı eski hastalarının kendisine korkarak bakıp, “Siz ölmediniz mi? Biz sizi öldü biliyorduk. Hatta taziye için ailenize ulaşmaya çalıştık ama ulaşamadık” dediklerini belirtti. Bir hastasının da kendisini öldü sanıp, sevdiği için helva dağıttırdığını öğrendiğini belirten Dr. Gündoğdu, söylentileri önleyemeyince bu kez basın açıklaması yapmak zorunda kaldı. Büyük şok yaşadığını belirten Dr. Taner Gündoğdu şunları söyledi:

"Bir hastam benim öldüğümü duyunca helva dağıttırmış. Evinde eşe dosta yemek vermiş. Benim arkamdan kuran okuyup, hatim indirmiş. Gülsek mi ağlasak mı bilmiyoruz? Günlerdir beni gören hastalarıma ‘ben ölmedim yaşıyorum’ demekten yoruldum. Eski hastalarıma yaşadığımı ispat için çırpınıyorum. Önemli bir rahatsızlık geçirdim. Ancak şu anda son derece sağlıklıyım. Hastalarımı mağdur etmemek için, halen geçen seneki yıllık iznimi de kullanmadım."


kaynak: ekolay.net