AKSARAY'da meydana gelen kazada 46 yaşırdaki Bahar Pişkin ile birlikte doğum sancısı başlayınca hastaneye götürülmek istenen 9 aylık hamile 20 yaşındaki Neslihan Pişkin bebeği ile birlikte öldü.

İstanbul'da eşi, 23 yaşındaki Haşim Pişkin ile birlikte pazarcılık yapan hamile Neslihan Pişkin, doğum yapmak için dün otobüsle memleketleri Aksaray'daki eşinin ailesinin yanına geldi. 1 yıllık evli ve erkek bebek dünyaya getirmeye hazırlanan Neslihan Pişkin’in, saat 23.00 sıralarında doğum sancısı başladı. Haşim Pişkin, bunun üzerine komşuları 26 yaşındaki Oruç Elçi’nin evine giderek, eşinin doğum sancısının başladığını ve doğum için hastaneye götürmeleri gerektiğini söyledi. Neslihan Pişkin, kayınvalidesi 46 yaşındaki Bahar Pişkin, eşi Haşim Pişkin, Oruç Elçi'nin kullandığı 68 HL 603 plakalı otomobille hastaneye gitmek için yola çıktı.

Oruç Elçi yönetimindeki otomobil, Hürriyet Mahallesi Hürriyet Bulvarı'na geldiğinde karşı yönden gelen 38 yaşındaki İbrahim Sarısakal yönetimindeki 68 AT 445 plakalı otomobille kafa kafaya çarpıştı. Kazada yaralanan Neslihan Pişkin, kendi çabalarıyla otomobilden çıktıktan sonra yoldan geçen bir otomobille, kayınvalidesi Bahar Pişkin ve İbrahim Sarısakal da ambulansla Aksaray Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Otomobilde sıkışan Hamiş Pişkin ve Oruç Elçi de, Sivil Savunma Müdürlüğü ekiplerinin 45 dakika süren çalışması ardından sıkıştıkları yerden kurtarılarak ambulansla Aksaray Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tedavi altına alınan Bahar Pişkin, bütün müdahalelere rağmen öldü. Yaralı hamile Neslihan Pişkin'de, 9 ayrı branştan oluşan doktorlar eşliğinde tedavi ve doğumun gerçekleşmesi ameliyata alındı. Ama yapılan tüm müdahalelere rağmen karnındaki bebekle birlikte kurtarılamadı. Yapılan incelemede kazaya karışan her 2 aracın da şerit ihlali yaptığı ortaya çıktı. Neslihan Pişkin ile Bahar Pişkin’in cenazesi bugün sabah saatlerinde Aksaray Evrak Mezarlığı’nda toprağa verildi. Yapılan ilk tedavisinin ardından taburcu olan Hamiş Pişkin’de eşi ve annesini son yolculuğuna uğurladı. Tedavi altında olan diğer iki yaralının da sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Kaza ile ilgili soruşturma sürüyor.


hürriyet