Ankara'da Deprem!Ankara'nın Meydana Gelen Deprem Panik Yarattı. Ankara'nın Etimesgut ilçesinde 3,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'ne göre deprem, yerin 4 kilometre altında gerçekleşti. Paniğe kapılan Etimesgutlular, kendilerini dışarı atıp bir süre parklarda kaldı. Ailece park ve bahçelerde oturarak zaman geçiren Etimesgutlular, bir süre geçtikten sonra evlerine geri dönebildi. Kısa süreliğine paniğe neden olan deprem, kim vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Deprem anında otelde duş yaptığını ifade eden Ahmet Çelik, "İstanbul'da daha önce depremi yaşadığım için ben de paniğe neden oldu. Duştaydım apar topar giyinerek kendimi sokağa attım. Daha önce yaşadığım depremin etkisiyle içeri giremiyorum" dedi.

Depremle birlikte panik içerisinde kendilerini ailece dışarı attıklarını belirten Akif Tezce ise, "Bilgisayar başında oyun oynuyordum. Bir takırtıyla çocuklar aşağı inince biz de ailecek aşağı indik" diye konuştu. (Ankara Haber Ajansı)