NYSA Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen müzik programının canlı yayın olmadığı bir gün sonra anlaşıldı.


Aydın'ın Sultanhisar ilçesinde bu yıl 41'incisi gerçekleştirilen NYSA Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen ve ulusal bir kanaldan canlı yayınlandığı duyurulan müzik programının, canlı yayınlanmadığı bir gün sonra anlaşıldı.

NYSA Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, Sultanhisar Belediyesi tarafından hazırlanan davetiye ve duyurularda, şarkıcı Kutsi tarafından sunuculuğu yapılan ve ulusal bir kanalda yayınlanan 'Kutsi ile Bambaşka' isimli müzik programının 3
saat
boyunca canlı olarak yayınlanacağı ifade edildi.

Dün akşam NYSA Antik Kenti'ndeki antik tiyatrodaki program öncesinde, programın canlı olarak yayınlanacağı ve bu nedenle program sırasında uyulması gereken kurallar duyuruldu.

Yaklaşık 12 bin kişinin izlediği ve 3 saat süren müzik programı sonunda, sunucu Kutsi tarafından "Televizyonunun başında bizi izleyen ve siz Sultanhisarlılar canlı yayınımız burada sona eriyor. Bize ayrılan süre doldu" denilerek program sonlandırıldı.

Bugün
Türkiye'nin birçok yerindeki Sultanhisarlılar tarafından, sözü edilen saatte kanalda yabancı film
oynatıldığı ve programın canlı yapılmadığı yönünde şikayetler alındı.

Sultanhisar
Belediye Başkanı Ertegün Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, canlı yayının programın başlamasından 15 dakika önce kaldırıldığını öğrendiğini belirterek, "Yağmur yağarsa canlı yayında sıkıntı olur diye vazgeçilmiş. Kanal, bu çekimleri ilerleyen günlerde banttan aynen yayınlayacakmış. Bununla ilgili olarak kanal tarafından Sultanhisar'da bir basın toplantısı yapılacak. Biz de yayın sonuna kadar
canlı yayındayız sanıyorduk. Çekim yapanlar da bilmiyormuş" diye konuştu.

Ünal, kanal ile yapılan sözleşmelerinde, programın canlı olarak yayınlanacağının yer aldığını ifade ederek, sözleşmeyi inceleyerek, gerekeni yapacaklarını kaydetti.


kaynak: ekolay.net